V technice je budoucnost – podpora technických předmětů

Projekty a soutěže

V technice je budoucnost - podpora technických předmětů

Tento projekt, kterého se naše škola zúčastňuje jako jedna z deseti ve středočeském kraji, je spolufinancován z prostředků Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a státního rozpočtu ČR. Jeho cílem je: snadněji začlenit technická témata do výuky, zatraktivnit řemeslné i technické obory a prohloubit spolupráci s NTM v Praze. Naši žáci se zúčastní sedmi workshopů s těmito tématy: Jak věci fungují Postav si svůj dům Užitá fotografie Řemeslo má zlaté dno Jak se staví auto Taje analytické chemie Tyto workshopy budou fungovat formou interaktivních her nebo přímo v laboratorních prostorách vždy v NTM. Na jednotlivé workshopy budou navazovat exkurze. První z nich proběhne během mesíce října do automobilky v Mladé Boleslavi. Její téma je Jak se staví automobil. Máme se tedy na co těšit.