img
Projekty a soutěže

Česko sportuje - Sazka olympijský víceboj

Sazka olympijský víceboj 2015/2016

V letošním roce naše škola navázala na úspěšnou účast ve sportovním projektu Sazka olympijský víceboj a vybojovala celkovou 13. příčku ve Středočeském kraji. Pokud bychom se zaměřili na školy srovnatelné velikosti, tedy v kategorii 200-300 žáků, tak naši žáci obsadili krásné 2. místo. Žáci stejně jako minulý rok plnili v průběhu školního roku 8 disciplín, které prověřili jejich zdatnost. Disciplíny víceboje jsou tyto: běh 60m, vytrvalostní běh 500/1000m, skok z místa/ trojskok, hod ze sedu basketbalovým míčem, postoj čápa,zkrácené sedy-lehy, hluboký předklon, T-běh. Sportování bylo obohaceno v průběhu roku dvěma doplňkovými úkoly. Za první s názvem „Běh nás baví“, získala škola 7 bodů za obrázky týkající se výše zmíněného běžeckého tématu. V druhém doplňkovém úkolu se žáci věnovali zdravé výživě a pohybu. Za originální zpracování „zdravé hodiny“ jsme obdrželi od odborné komise také 7 bodů. Sečteno a podtrženo s výsledky zapojení žáků v hodnotě 90% naše škola získala výsledných 104 bodů ze 120 bodů. LB Fotky – 2. doplňkový úkol zde

Stříbrná medaile za účast v projektu Česko sportuje

Český olympijský výbor udělil stříbrný certifikát za aktivní účast v projektu Sazka olympijský víceboj 2014/2015 v rámci kampaně Česko sportuje. Naše škola dosáhla v 1. pololetí 76% zapojení žáků a v 2. pololetí 98 % zapojení žáků. Těšíme se již na účast v 2. ročníku ve školním roce 2015/2016. LB

Český olympijský výbor ve spolupráci se Sazka a.s. v rámci dlouhodobé kampaně na podporu sportu a zdravého životního stylu připravil pro tento školní rok projekt s názvem – Česko sportuje. Jeho hlavním cílem není soutěžit o nejlepší výkony, ale v průběhu běžných hodin tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků 1. – 9. tříd základních škol do 8 měřitelných disciplín a zároveň děti motivovat k tomu, aby sportovaly i ve svém volném čase.

V současné době probíhá registrace škol, přičemž prvních 500 škol bylo odměněno sportovní sadou v hodnotě 5000,- Kč. Je mi milou povinností Vám sdělit, že naše škola byla velmi rychlá a tudíž sportovní sadu získala. HURÁ!