Voda v krajině

Při naší další výpravě do terénu v rámci celoročního třídního projektu Společně s dětmi proti suchu nám tentokrát přálo počasí. Mohli jsme v přírodě strávit celé dopoledne a báječně jsme si to užili. Vše začalo hrou, při které jsme v rolích vodních kapek protékali různými tvary říčních toků. Připomněli jsme si pro nás již známé slovo meandry a na vlastní tělo jsme pocítili, jak je důležité ponechat řece či potůčku jejich vlastní cestu. U místní Louže na nás čekal žabí orchestr se svými skvěle nacvičenými skladbami. První a druhé „housle“ hrály v podání želvičky a mlaďounké nutrie. Vůbec se nám odtud nechtělo pokračovat dále, a tak jsme si na památku některé členy tohoto zvláštního orchestru alespoň zvěčnili v podobě obrázků. Vyzkoušeli jsme si také role nápaditých výtvarných umělců, když jsme ve skupinkách tvořili úžasné výtvory v duchu Land art. Že to bylo opravdu povedené dopoledne, se můžete sami přesvědčit v naší třídní fotogalerii.