Exkurze do ČNB

V úterý 31.5. jsme se společně s 8.A vydali na exkurzi do nového Návštěvnického centra ČBN do Prahy. Shlédli jsme dvě interaktivní expozice: Lidé a peníze a Za měnou. Paní průvodkyně nám poutavě vyprávěla nejen o činnosti ČNB a historii měny, ale hlavně jsme si mohli sami spoustu věcí vyzkoušet: vzala nás do trezoru, kde jsme drželi v ruce zlatou cihlu o hmotnosti 12,6 kg a hodnotě přes 18 mil. Kč, viděli vysokohmotnostní zlatou minci, která je největší zlatou mincí v Evropě a druhou největší na světě, vydala ji Česká národní banka v roce 2019 k příležitosti 100. výročí vzniku československé měny, také jsme zkoušeli, zda jsou naše peníze pravé, zasedli jsme jako bankovní rada ke kulatému stolu a vyzkoušeli si mnoho interaktivních kvízů…

Zaujalo Vás to? Vyražte do ČNB také!

Více fotografií v naší fotogalerii.