Aprílová Sluníčka užila si legrace i teplíčka.

V dubnu Sluníčka zažila tolik zajímavého. I když bylo počasí aprílové …..sluníčko se už konečně přihlásilo o slovo a užili jsme si několik opravdu krásných slunečních dnů.

Společně s Beruškami a Ježky se děti ze třídy Sluníček vypravily do JoJoGymu. Po dopoledním běhání, cvičení a prolézaní hradu šly pěšky podél Berounky zpět do školky. Opět k nám zavítalo divadýlko, také Indiáni a dokoce přiletěly….čarodějnice. Děti – Sluníčka ….pekly, vařily, učily se anglicky, zkoumaly vesmír, ale hlavně si hrály ve školce i na zahradě se svými kamarády. A to je pro všechny děti úplně nejvíc, protože tak se toho také nejvíc naučí. Ne nadarmo se říká : „Škol(k)a hrou“ :-).

Hned začátkem dubna jsme upekli jsme velikonoční nádivku s kopřivami.

Krájení a….. míchání už nám jde.

A také jsme si vyzkoušeli pečení bábovky v remosce. Nejvíc nám ale chutnal zbytek těsta z kastrolu :-).

Tělovýchovné chvilky s padákem nás moc baví. Hlavně podbíhaná a hra na ježečky, kteří se musí schovat na svou barvičku. Nebo pustíme do padáku míček a snažíme se, aby nám neutekl :-). S padákem si umíme hrát i bez paní učitelky.

Naši předškoláci všechny hry znají a rádi paní učitelku zastoupí.

 

V dubnu jsme si v rámci TB povídali se skřítkem Dubínkem o vesmíru, hvězdách, naší planetě a dinosaurech. Na modelu sluneční soustavy jsme si předvedli, jak se planety otáčejí kolem slunce. A prohlédli jsme si krásné knihy o astronomii, které nás moc zaujaly.

Každý si mohl namalovat svoji planetu :-).

 

A hurá do JOJOGYMU !!!

Naši „automechanici“……

…… a závodníci s Tatrovkami :-).

 

Indiáni z indiánské vesničky nám ukázali, jak žijí praví divoši. Každý z nás si odnesl na památku medvědí dráp….. nebo zub ?

Nechyběla angličtina s Paulou.

 

A na konci dubna jsme se během čarodějného dopoledne naučili i čarovat.

Nechybělo opékání buřtíků, úkoly pro malé čaroděje ….ani odměna !

 

Všechna Sluníčka vám přejí krásné, sluníčkem prozářené květnové dny.

Na spoustu dalších fotek se můžete podívat v naší fotogalerii.